palahniuk'tan "tekinsiz"


"dövüş kulübü", "gösteri peygamberi", "görünmez canavarlar", "tıkanma" gibi dikkat çeken romanların aykırı yazarı chuck palahniuk'un 2005 yılında basılan kitabı "haunted" sonunda türkçede! alışkın olduğumuz gibi ayrıntı yayınları'nın yeraltı edebiyatı dizisinden çıkacak olan kitap funda uncu tarafından dilimize çevrildi. şu sıralar idefix'te ön siparişte olan kitap çok yakında raflarda yerini alacak.

kitabın tanıtım bülteninden...

ortadan kaybolun. sizi başyapıtınızı yaratmaktan alıkoyan her şeyi geride bırakın. işinizi, ailenizi ve evinizi; tüm bu sorumluluklarınızı ve dikkatinizi dağıtan şeyleri üç aylığına askıya alın. işinize tam anlamıyla odaklanmanızı sağlayacak bir ortamda, kafadar insanlarla birlikte yaşayın. katılmaya hak kazananlar için kalacak yer ve yemek bedavadır. profesyonel bir şair, romancı veya senarist olarak yeni bir gelecek kurma şansını yakalamak için hayatınızın küçük bir bölümüyle kumar oynayın. çok geç olmadan, hayalini kurduğunuz hayatı yaşayın. yer çok sınırlıdır.

her şey yukarıdaki ilanla başladı. bunun yazarların inzivası olması gerekiyordu. güvenli ve huzurlu bir yer olacaktı. meğer öyle değilmiş. birbirimize isimler verdik. leydi çöpçü, ajan fitneci, aziz bağırsaksız gibi. hatalarımıza, suçlarımıza, günahlarımıza istinaden uydurduğumuz isimlerdi bunlar. anlatacak birbirinden korkunç, kafa karıştıran, mide bulandırıcı hikayelerimiz vardı. ancak en korkunç hikaye, bizi bir araya toplayan adamın birer kurbanı olduğumuzda yazılmaya başladı. ve biz “şöhretler” dünyasına kapağı atıp kamera ışıklarını üzerimize çekmek adına tırnak sökmeyi, penis kesmeyi, insan pişirip yemeyi bile göze ama artık çok geçti…

0 yorum: